Son dönemde ön plana çıkan Rinoplasti türü Piezzo (Ultrasonik) Rinoplasti’dir. Bu yöntemle ultrasonik dalga kullanımı ile yaratılan titreşim sayesinde, burun kemiği kırılmadan şekillendirilebilir. Yumuşak dokuya hasar vermeden operasyon gerçekleştiğinden yara ve kanama riski oluşmaz. İşlem sonrası morluk ve ödem oluşma riski de düşük olur.

Piezo (ultrasonik) Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?

Piezo tekniği cerraha daha fazla hassasiyet sağladığı bilinmektedir. Bu sayede daha az şişlik ve morarma olur. Bazı hastalar neredeyse hiç morarma olmadığını belirtmektedir. Geleneksel burun estetiği teknikleri, kemiğin bir miktar parçalanmasına ve istenmeyen kırıklara neden olabilir. Piezo tekniği ise burun kemiğini ince törpülerle bile mümkün olmayan bir şekillendirme imkanı sunar. Burun şekillerine göre burun kemiklerinin kırılması bile önlenebilir.

Bu teknik aynı zamanda, geleneksel tekniklerde çok yaygın olan rinoplasti sırasında dokuların tahrip edici bir şekilde çıkarılmasından ziyade yeniden şekillendirme felsefesi olan modern koruma rinoplasti eğilimine de katkıda bulunmaktadır. Piezo burun estetiği, kemiği kırmadan kemiği yeniden şekillendirmek için kullanılabileceği gibi burun çizgisi dediğimiz yapının korunması için de kullanılabilir.