Burun Estetiğinde Sinüzit Tedavisi

Burun estetiği ile aynı anda yapılabilmektedir. Özellikle burun bölgesinde deviasyon bulunan ve nefes almada zorluk yaşayan hastalarda sinüzitin cerrahi dışı yöntemlerle etkin bir şekilde tedavi edilmesi zordur. Burun estetiği açısından da sinüzitin neden olduğu iltihap ve tıkanıklıklar, burun çevresinin asıl şeklinin tespit edilmesini zorlaştırır ve rinoplastiden istenen sonucun alınmasını engelleyebilir. Bu nedenle rinoplasti ameliyatı olmak isteyen hastaların sinüzit tedavisi de olması önerilmektedir.

Hasta muayene edildikten sonra estetik için yapılması gerekenler belirlenerek, sinüzit hastalarının iltihapları alınır ve aynı zamanda burun bölgesine şekil kazandırılabilir.

Küçük müdahaleler gerektiren estetik operasyonlarında burun kapalı şekilde tedavi edilerek sinüsler boşaltılabilirken; daha geniş kapsamlı estetik operasyonlarında burun bölgesi açılarak sinüsler boşaltılır. Sinüzit ve rinoplasti ameliyatının bir arada yapılması hastaların çok daha rahat bir şekilde nefes almalarını sağlar.